Autoga Euroopas – imeline Austria

Peale pikka kahepäevast sõitu läbi Läti-Leedu-Poola-Tšehhi olime jõudnud lõpuks Põhja-Austriasse Doonau jõe äärde. Veetsime öö Kampingplatz Rossatz’is, mille valdustest avanes vaade üle jõe asuvale Dürnsteini linnale, kuhu järgmine päev olime suundumas.

Dürnstein on alla tuhande elanikuga väike mägiküla, mille kuulsaimaks vaatamisväärsuseks on mäe peal asuva keskaegse lossi varemed (Bürgruine Dürnstein). Dürnsteini loss, mis tähendab saksa keeles ‘kuiv kivi’, rajati 12. sajandil ning hävitati 1645. aastal Rootsi impeeriumi vägede poolt.

Hallstatt

Edasi suundusime Salzkammergut’i regioonis asuvasse mägilinnakesse – Hallstatt’i – mis on tõenäoliselt Austria üks populaarseimaid sihtkohti turistide seas.
Elanike arvult on linnake võrreldav Dürnsteiniga, kuid turistide arv on seal igapäevaselt tuhandeid kordi suurem. Hallstatt on tuntud oma eelajaloolistest aegadest pärineva soolatootmise poolest kuid turistide jaoks teevad selle koha ihaldusväärseks just maaliline asukoht Hallstättersee järve kaldal ning postkaardivääriline linnaarhtektuur. Vaatamata suurele kogusele turistidele, kes veeäärsel promenaadil jalutasid, oli linnake tõesti imeilus, vaated romantiliste majadega linnale ja selle taga kõrguvatele mägedele võtsid hingetuks.

Öö veetsime Wolfgangsee järve põhjakaldal asuvas Seecamping Appesbach’i territooriumil, kus saime oma telgi otse järvekaldale püsti panna ning järves end päevast värskendada. Erinevalt eelmise öö peatumispaigast, saime siin end suurest kärast veidi eraldada ning õhtut rahus ja vaikuses nautida – justkui oleks järv vaid meie päralt.

Salzburg

Uus päev – uued paigad. Saksamaa piiri lähedal Salzachi jõe ääres asuv UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev Salzburgi linn hiilgab oma borokse arhitektuuriga. Salzburgis asuvad muide filmi „Helisev muusika“ võttepaigad – Hellbrunni ja Mirabelli palee ning aiad. Linna kohal asub keskaegne Hohensalzburgi kindlus. Linnas asub ka uhke ostutänav Getreidegasse, millele ka meie pilgu peale heitsime. Päeva hiilgehetk oli peale 34 kraadist päevakuumust üllatusena taevast sadanud rajuvihm.

Õhtul põikasime üle piiri Saksamaa territooriumile – Baierimaale – kus seadsime end sisse Königssee lähedal asuvas tagasihoidlikus Campingplatz Grafenlehen’is, mis oli heaks stardipaigaks järgmise päeva sihtkohale.

Eagle’s Nest

The Eagle’s Nest ehk Kehlsteinhaus asub Saksmaal Baieri Alpides 1 834 m kõrgusel maapinnast, ning seda kasutasid natsipartei liikmed valitsuse- ja ühiskondlikel kohtumistel ja oli omal ajal Hitleri puhke- ja lõõgastumiskoht. Suurest parklast mäejalamil viib tunnel mäe sisse ehitatud liftini, mis viib 124 m kõrgusele vaateplatvormini. Tee mäe otsas asuvale ‘Kotkapesani’ on erasõidukitele keelatud ning sinna on võimalik minna kas jalgsi matkates
või turistibussiga algusega Busbahnhof Kehlsteinhaus’ist (Eagle’s Nest Bus Departure Point). Vaateplatvormilt avanevad kaunid vaated mägisele Baierimaale.

Königssee

Berchtesgaden rahvuspargis asuva Königssee järve ääres, kõrgete mägede vahel asus väike külake nimega Königssee. Sel korral me paadiga järvele seilama ei jõundud ega läheduses asuvatele rahvuspargi mägiteedele jalutama, mistõttu ka enamus kaunist rahvusparki nägemata jäi. St Bartholomew’i armas kirik jääb ehk järgmisele korrale uudistamiseks.

Kuna ööseks lubas vihma ja märja telgi kokkupanek hommikul ei näinud väga ahvatlev, puhkasime telgielule vahelduseks sel ööl end välja Alpengasthof Stiegernigg’is, mis oli armas väike lahke perenaisega külalistemaja mägede vahel ja mille rõdult saime peaaegu pilvi katsuda.

Kitzbühel

Neljas päev oli taaskord väikeste mägikülakeste päralt. Kitzbühel on traditsiooniline mägiküla Austrias Tiroli mäeahelikus. Talviti on Kitzbühel populaarne mäesuusakuurort, kuid ka suvuti käib seal kihav elu. Meid saatis linnatänavatel jalutades terve aeg väike vihmasabin ning see oli ka vist ainuke päev, kui vihmavarjule tööd saime anda.

Alpbach – teine väike külake mägede vahel, mida uudistamas käisime.

Öö saatsime mööda Zeller See järve kaldal asuvas Campingplatz Seecamp’is, kust avanesid taas maalilised vaated järvele ning kohtusime ka uudistava luigega. Meie õnnetuseks sattusid vastu ööd telkimisplatsile ka grupp tšehhi motikavendasid,
kes pool ööd üksteisele valjult oma reisimuljeid jagasid.

Meie reisiplaanid nägid ette liikumist Šveitsi suunas, kuid norrakate ilmaennustus madalrõhkkonnast hirmutas meid veidi: lähipäevadeks lubati vaid 18-19 soojakraadi segatuna vihmasadudega ning juba eelneva öö temperatuur telgis oli veidi jahedavõitu.
Otsustasime teha plaanimuudatuse ja kliimapõgenikena liikuda lõuna poole Itaaliasse.

Hommikul sõitsime autoga üle kuulsaima mägede vahel vingerdava Glossglockner’i teedel (Großglockner Hochalpenstraße). Tõmbasime kopsud karget mäeõhku täis Edelweissspitze’il (2572 m) ja suundusime üle mägede Itaalia piiri poole.

Näeme Itaalias!

Meie reisi jätku saab lugeda/vaadata siit!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: