Suvine rohelus Jussi loodusrajal

Harjumaal Kuusalu vallas, Aegviidu-Kõrvemaa puhkealal asuv Jussi loodusrada on tõenäoliselt üks vaheldusrikkama maastikuga matkarada Eestis. Rada kulgeb üsnagi reljeefsel Jussi järvemaastikul mööda metsi ning läbi Jussi nõmme – siinmaal ainulaadne maastikuvorm, mis on tekkinud sõjategevuse käigus korduvate põlengute tõttu. Jussi nõmme lagendikud on tõepoolest nagu põhjamaine tundra ja seal jalutamist tasub kindlasti kogeda.

Raja äärde jääb kuus järve: Jussi Mustjärv, Jussi Väinjärv, Jussi Suurjärv, Jussi Pikkjärv, Jussi Kõverjärv ja Jussi Linajärv. Umbes 3,5 km peal on olemas ka piknikukoht koos varjualusega. Soojal suvepäeval on võimalik ka end järvevees jahutada, kuid korralikku mugavat vetteminemise kohta me ei märganud.

Jussi loodusrada, Soodla jõe sild
Jussi loodusrada, Jussi nõmm
Jussi loodusrada, Jussi nõmm
Jussi loodusraja piknikukoht
Jussi loodusrada
Jussi loodusrada
Jussi loodusrada
Jussi loodusrada
Sõnajalg Jussi loodusrajal
Jussi loodusrada

Mais-juunis Jussi rajal jalutades võid leida ka Eestis suhteliselt vähe levinud võhalist – soovõhka – mis on populaarse pulmalille, kalla, kohalik sugulane. Olge ainult ettevaatlikud ja ärge taimi suhu pistke – need olevat Wikipedia järgi pisut mürgised!

Soovõhk Jussi loodusrajal

Lisan ka rajaskeemi, mis on loomulikult olemas ka Jussi raja alguspunktis autoparklas. Raja pikkuseks kirjutab RMK küll 8,8 kilomeetrit, kuid terve kaardil märgitud raja läbimiseks tuleb arvestada umbes 11 kilomeetriga. Raja alguspunkti leiad Google Mapsist SIIT.

Jussi loodusraja rajaskeem

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: