Põrguorg ja Loodi matkarada

Loodi (Paistu) matkaraja leiab Viljandimaalt, Sakala puhkealalt ning sinna on Viljandi linnast ligi 10 kilomeetrit autosõitu. See paari kilomeetrine matkarada saab alguse Loodi paisjärve juurest, kuid linnaautoga liiklejatel on soovitav jätta oma neljarattaline Loodi mõisa juures asuvasse parklasse ning mööda konarlikku munakiviteed paisjärveni jalutada. Raja alguses on suur telkimisplats koos välikäimla, grillimisvõimaluse ja varjualus(te)ga ning kui ma nüüd ei eksi, siis on olemas ka ujumisvõimalus. Kui on aga soov matkarada skippida ja lihtsalt liivapaljandit uudistada, saab sinna läheneda ka Paistu poolt, kust on Põrguoru juurde vaid mõned sammud. Google Mapsi Loodi poolse juurdepääsu leiab SIIT ja Paistu poolse parkla SIIT.

Rada ise on suhteliselt reljfeene ning vaatamata sellele, et rada ei ole kuigi pikk, soovitan kuumal suvepäeval pudel vett siiski seljakotti pista. Meie matkapäev leidis küll aset ühel päris soojal hilissuvisel päeval, kuid esimesed seened olid oma mütsid juba maa peale ajanud ning värviline sügis näis justkui käega katsutav. Rajal on kaks purret, saab turnida treppidel ja imetleda lokkavat rohelist loodust, kuid peamiseks vaatamisväärsuseks on muidugi Varstu oja kaldal asuv 15-meetri kõrgune Loodi Põrguoru punane liivakivipaljand.

Loodi (Paistu) matkarada
Loodi (Paistu) matkarada
Loodi (Paistu) Põrguorg
Loodi (Paistu) Põrguorg
Seened Loodi (Paistu) matkarajal
Kärbseseen Loodi (Paistu) matkarajal
Seened Loodi (Paistu) matkarajal

Allpool lisatud ka rajaskeem läbitud teekonnast, mille pikkus oli koos väikeste kõrvalepõigetega natuke üle 3 kilomeetri.

Loodi (Paistu) matkaraja skeem

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: