Varahommik Meenikunnos

Kui juba Lõuna-Eestis seigelda, siis tuleb kindlasti ka Meenikunnos ära käia, ja kui vähegi võimalik – teha seda varahommikul. Just sellesama eesmärgi olime ka meie endale seadnud, ning tegime oma sängi aja kokkuhoiu mõttes telgi asemel hoopis RMK Valgejärve lõkkekoha lähistele ja otse autosse, kust oli Meenikunno õpperaja lõunapoolsesse parklasse umbes 4 kilomeetrit autosõitu.

Meenikunno õpperada asub Põlva maakonnas, Räpina vallas, õige lähedal Võru maakonna piirile. Raja äärde jääb kolm suuremat rabajärve: Suur Suurjärv, kus asub suurem puhkeplatvorm ujumisvõimalusega, Keskmine Suurjärv, kuhu saab ligi vaid üle rabamätaste ronides ning Kamarusjärv, kuhu juurde viib puit-trepp ja kust saab samuti vette ronida.

Meenikunno raba
Meenikunno raba
Meenikunno raba
Meenikunno raba
Meenikunno raba
Meenikunno raba
Meenikunno raba

Rajale pääseb ka põhjapoolsemast küljest, kus asub RMK Päikeseloojangu metsamaja. See metsamaja on tõesti väga imelise asukoha peal – otse vaatega tervele rabale, ning kindlasti avaneb meil võimalus kunagi see broneerida.

Meenikunno raba
Meenikunno raba

Raja alguses on ka vaatetorn, käimla, lõkkekoht ning ööbimiseks Liipsaare metsaonn. Loodusega Koos lehel on paraku aga kirjas, et seal telkida ei tohi (kuigi ühte telki me siiski seal nägime), niiet ilmselt pole see koht, kuhu suure seltskonnaga nädalavahetusel telkima minna.

Meenikunno raba, Liipsaare metsaonn

Meie teekonnaks kujunes 7,5 kilomeetrit ning me ei läbinud rada ringikujuliselt. Tegelikult kulgeb teine osa ringikujulisest õpperajast läbi metsa, kuid kuna mulle on aastatetagusest matkast meelde jäänud kümned sipelgapesad, millest sai raske matkaseljakott seljas mööda tambitud, niiet jalad lausa tuld andsid, otsustasime nautida ka tagasiteel helgemat rajaosa mööda laudteed. Samuti sai tehtud väike värskendav suplus Suures Suurjärves ning nauditud priimusel keedetud kohvi.

Allpool lisatud skeem meie läbitud teekonnast, kuid õige ringikujulise rajaskeemi leiab SIIT.

Meenikunno raba, skeem

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: